Loading color scheme

Aktuality
25 let výroby sádrokartonu v Horních Počaplech

Přesně před 25 lety – 7. května 1999 – sjela z výrobní linky v závodu společnosti Rigips v Horních Počaplech první sádrokartonová deska. Od té doby bylo jen v Rigipsu vyrobeno přes 430 milionů m2 desek, jimiž bychom byli například schopni pokrýt skoro celé území Prahy. Za čtvrtstoletí se sádrokarton „naučil“ přizpůsobit vlhkému prostředí, exteriéru a třeba i rentgenovému záření, v oblasti akustiky, pevnosti i rychlosti realizací překonal donedávna uctívanou cihlu a v Česku podíl staveb s jeho využitím stále roste.

Číst více
Fotosoutěž pro sádrokártonáře

Knauf právě pořádá soutěž pro sádrokartonáře pod názvem "Mistři sádrokartonu", kteří pracují s novou udržitelnou deskou KNAUF WHITE ONE.

Každý účastník obdrží montérky a zároveň má šanci vyhrát hodnotné poukázky na nákup profesionálního nářadí v celkové hodnotě 100.000, -Kč nebo speciální výhru – paletu desek KNAUF WHITE ONE. Soutěž probíhá až do 1. června 2024 a je otevřena pro všechny sádrokartonáře v ČR, kteří pracují s touto deskou.

Číst více
19. ročník podnikatelských soutěží Firma roku a Živnostník roku

Vážení,

rádi bychom Vás upozornili na možnost zapojit se do 19. ročníku podnikatelských soutěží Firma roku a Živnostník roku, kterou vyhlašují Hospodářské noviny pod záštitou Hospodářské komory ČR.

Příležitost veřejně prezentovat svoji práci dostávají české firmy a živnostníci bez ohledu na zaměření či obor. Do soutěže se mohou přihlásit malé a střední firmy působící v České republice s nejméně dvouletou účetní historií a s obratem do 3 miliard korun a živnostníci, kteří jsou minimálně jeden rok vlastníky platného živnostenského listu, nebo jiného oprávnění k podnikání. 

Účast na soutěžích je zcela bezplatná. Odkaz na přihlášku a webové stránky pro další informace najdete níže.

https://www.firmaroku.cz/

https://forms.zohopublic.eu/communa/form/RegistranformulFirmaroku2023aivnostnkroku20231/formperma/YH5seeSvC7pwZMPhpPzTuR7TkQCSdeLvpzXnKNlMMH8

Řemeslo SKILLS 2023

Učni stavebních oborů z celé České republiky a Slovenska se setkali na již dvanáctém ročníku mezinárodní soutěže ŘEMESLO/SKILL, která proběhla na náměstí ve Vysokém Mýtě ve dnech 19. – 21.září 2023. Soutěžící měli opět jedinečnou možnost ověřit si své znalosti a nabyté zkušenosti v mezinárodní konkurenci. Soutěžní přehlídka ŘEMESLO/SKILL je v současnosti jedinou svého druhu v České republice a svým unikátním konceptem propojuje jednotlivé učební obory a simuluje tak podmínky skutečné stavby. Na soutěži se představili učni v oborech zedník, montér suchých staveb,instalatér a truhlář, kteří před očima veřejnosti předvedli, jak si poradí se zadanými soutěžními úkoly.  V letošním roce se představilo celkem 68 škol z Čech a Slovenska, které mají o účast na soutěži tradičně velký zájem.

V našem oboru Montér suchých staveb obsadila 1. a 2. místo Střední škola polytechnická Brno Jílová, 3. místo Stredná odborná škola Považská Bystrica a 4. místo Akademie řemesel Praha. Poslední 5.místo patří Střední škole stavební a dřevozpracující Ostrava.

Vítězům gratulujeme a přejeme hodně motivace k dalšímu studiu.

Průběh soutěže jste mohli sledovat na našich sociálních sítích FB a IG.

Slovenský Rigips získal The President´s Price v soutěži Saint-Gobain Gypsum Trophy 2023

28. dubna 2023 proběhlo v Aténách slavnostní vyhlášení výsledků prestižní soutěže Saint-Gobain International Gypsum Trophy 2023. Českým projektům se sice letos nepoštěstilo, nicméně projekt Nivy mall našich kolegů ze Slovenska si odnesl prvenství v jedné z šesti kategorií. Gratulujeme!

Projekt Nivy mall v Bratislavě byl přihlášený do kategorie nerezidenčních projektů a získal prezidentskou cenu s označení The Jury’s “Coup de Coeur”, kterou uděluje porota.

“Tento projekt je jedinečným konceptem, který spojuje moderní a podstatné funkce města. Komplexní rám byl mistrně zrealizovaný se zakřivenými konstrukčními deskami a vynikající povrchová úprava dokonale začleňuje hlavní eskalátor nákupního centra,” okomentovala odborná porota Saint-Gobain International Gypsum Trophy 2023.

číst více
Vysoké Mýto - 11.ročník mezinárodní soutěže učňů Řemeslo/Skill 2022

Ve dnech 20. – 22. září 2022 se již pojedenácté sešli  na náměstí ve Vysokém Mýtě učni stavebních oborů, aby si vyzkoušeli, co se již naučili ve svých domovských školách. V důsledku covidu byla během dvou uplynulých let zrušena spousta tradičních přehlídek a soutěží. V současnosti byla akce Řemeslo/Skill  největší soutěžní přehlídkou v České republice pro budoucí mistry zedníky, obkladače, montéry suchých staveb, instalatéry a truhláře. O účast v soutěži byl letos mimořádný zájem, představilo se 74 soutěžících z více jak 20ti českých a slovenských škol, kteří se snažili  co nejlépe vypořádat se svými soutěžními úkoly. Nejprve zedníci postavili soutěžní stavby z materiálu Heluz a Ytong a dále postupně realizovali svá soutěžní zadání instalatéři, my = montéři suchých staveb a obkladači.  A jak dopadli?  

Zde jsou výsledky :

  1. SŠ stavební a dřevozpracující Ostrava
    2. SOŠ Považská Bystrica
    3. SŠ polytechnická Brno, Jílová ul. - A
    4. SŠ polytechnická Brno, Jílová ul. - B
    5. Masarykova SŠ Letovice

Blahopřejeme.

Číst více