Get Adobe Flash player

Byla nám dána možnost, před zpoplatněnou nabídkou  všem možným  koncovým uživatelům, ovlivnit budoucí podobu uživatelského rozhraní PES a mohli jej tak do jisté míry přizpůsobit jejich potřebám. Proto je nyní ve zkušebním provozu testovací verze  systému PES spuštěna ZDARMA , v termínu  do 28.2.2019.  Nyní  se v testovací verzi nabízejí 2 základní balíčky (cílem je cca 9 balíčků), což jsou stovky až tisíce povinností, násl. sankcí.

1) Podnikatel - základ  cena 1 200,-Kč (bez DPH ) testovací období -  ZDARMA .

Dále cena  balíčku na jeden rok, sleva 25 % pro členy  cechu  

Balíček „Podnikatel – základ“ obsahuje 684 povinností ze 13 základních zákonů, které se týkají asi každého podnikatele, živnostníka nebo firmy. Pomůže zjistit, co kam poslat, co kam dodat, co kde zaplatit a na co nezapomenout (živnostenský zákon,daň z příjmu,silniční daň,zákon o DPH,daňový řád,o pojistném na sociálním zabezpečení,o veřejném zdravotním pojištění,o pojistném na všeobecném zdravotním pojištění,evidence tržeb,o státní statistické službě,o prodejní době,o nemocenském pojištění,rejstříkový zákon).

2)Podnikatel – zaměstnavatel  cena 1 200,-Kč (bez DPH ) testovací období – ZDARMA.

Dále cena balíčku  na jeden rok ,  sleva 25 % pro členy  cechu  

Balíček „Podnikatel – zaměstnavatel“ nabízí dalších 6 podrobně zanalyzovaných zákonů a jsou v něm shromážděné všechny povinnosti, které z nich pro podnikatele a firmy vyplývají. Je jich neuvěřitelných 501 ( zákoník práce,o zaměstnanosti,o inspekci práce,o zajištění dalších podmínek bezpečnosti a ochraně zdraví při práci,o požární ochraně,o ochraně zaměstnanců při platební neschopnosti zaměstnavatele )

ukázka :   https://youtu.be/pQq2AXzxDfE

Co je potřeba udělat:nejdříve je potřeba si zajistit přihlašovací 2 kódy (zdarma). Pak se registrujete ( POZOR : oba kódy!! Pro oba testovací balíčky najednou ! ), předtím doporučujeme si vše prostudovat viz.  www.pespropodnikatele.cz 

Nejdelší fáze je, jako každá jiná činnost, je příprava - nastudování, následně „naplnění“ SWT daty. Připomínky, náměty,otázky,odpovědi atd . naleznete :  ZDE

V současné době je před uzavřením smlouva o spolupráci v rámci systému PES s MPO, v projednání jsou i  další ministerstva a pracuje se na novele zákona,  která by se týkala systému PES. Ta by zavedla povinnost pro všechny předkladatele zákonů  apod. ,aby byla povinnost přílohy „právní normy“. Zde budou přehledně zpracovány povinnosti podnikatelů vyplývající z dané právní normy a sankce za jejich nesplnění. Nebude-li povinnost uvedena v příloze, nebude její nesplnění trestáno!!!

Jak vám pomůže Právní elektronický systém?   P E S

  • je složité sledovat všechny zákony a novely, které se týkají jejich podnikání. To často znamená vysoké pokuty a poplatky za poradenství. Ten zpřístupňuje všechny povinnosti podnikatelů, které pro ně vyplývají ze zákonů a dalších právních předpisů. V systému stačí nastavit váš konkrétní profil podnikání a už se nestane, že byste na něco zapomněli a úřad vás draze nachytal.

 

Proč systém PES vznikl a kdo je jeho autorem

Ten, kdo v naší zemi nejvíce doplácí na přebujelou byrokracii, je podnikatel. Je jedno, zda je to malý živnostník, firma nebo velká korporace.  Všichni do jednoho ztrácejí čas, energii a hlavně platí za to, aby za ně někdo ověřoval a hlídal jejich povinnosti vůči státu a státním institucím. Hospodářská komora ČR, která sdružuje a zastupuje v České republice největší množství podnikatelů a živnostníků, se proto rozhodla najít způsob, jak jim ulehčit. A proto vznikl Právní elektronický systém (zkráceně také PES).      Vše s jediným cílem, aby podnikatelé mohli byrokracii pustit z hlavy a naplno se věnovat své vlastní tvůrčí činnosti, své práci – podnikání. PES přispěje k úspoře nákladů , času ……

 

Klíčové vlastnosti, výhody systému PES  to je i :

  • Přehlednost     Přehled všech povinností podnikatele vyplývajících z právního řádu s uvedením případných sankcí za jejich nesplnění dle jednotlivých „balíčků“.
  • Efektivita     Významné snížení administrativní zátěže díky tomu, že podnikatelé budou mít přehled o všech povinnostech vyplývajících z právního řádu na jednom místě.
  • Spolehlivost     Zaručená garance aktuálnosti všech platných povinností podnikatele vyplývajících z právního řádu díky průběžné aktualizaci systému.

 

Balíčky služeb     Každé podnikání je jiné. Díky našemu konfiguračnímu systému si snadno dokážete vytvořit profil přesně na míru své firmě. Systém pak bude selektovat relevantní informace jen pro vás. Začněte tím, že si vyberete balíčky služeb, které se týkají vašeho podnikání.

 

Připravované balíčky : 

Podnikatel – rozšíření

Duševní vlastnictví

Zbraně a střelivo

Životní prostředí

Zemědělství

Potravinářství

Developeři


Piktogram
našeho řemesla

Mapa stránek

sledujte nás