Knauf Cleaneo RE doslova rozhýbává své děrování v podobě nestejně velkých obdélníků, které jsou nepravidelně, ale akusticky nesmírně účinně rozmístěny. Jde o děrování s podílem otvorů 13,6%, čímž je nový design nejen zajímavý, ale i velmi dobře akusticky pohltivý.

Jednoznačné výhody nové UFF hrany

Nová deska je vybavena zcela novou hranou UFF, která se v současnosti zavádí u všech ostatních děrovaných desek Knauf. Hrana UFF nabízí zcela novou kvalitu spáry a výrazné zjednodušení při montáži. V kombinaci s tmelem Knauf Uniflott zvyšuje její tvar pevnost spáry a výrazně zjednodušuje a zrychluje zatmelení. Ke zvýšení pevnosti přispívá i to, že je spára již z výroby penetrována, což snižuje nebezpečí sprahnutí tmelu.

 

Méně odpadu / otočení o 180°

Při řezání desky zůstanou 3 použitelné hrany. Zbytek se tak může snadno použít v další řadě nebo na jiném místě.

 

Lepší ochrana

Díky stupňovité hraně je lícová hrana desky optimálně chráněna na všech čtyřech stranách. V důsledku toho se zamezí poškození na stavbě a výrazně se sníží případný odpad.

 

Zlepšená pevnost hran

Zúžení šířky hrany a současně vytvoření nového šikmého zkosení o 45 ° výrazně zvyšuje stabilitu a pevnost hrany.

 

Rychlá práce

Díky přesným rozměrům UFF hrany lze rychle a přesně, bez nutnosti montážní pomůcky vzájemné sesadit desky a tím automaticky docílit správné vzdálenosti děrování. Speciální tvarování UFF hrany umožňuje dostatečný prostor pro tmel a vzniká tak velmi pevný spoj mezi deskami nenáchylný k praskání.

 

 

Desky jsou nadále standardně recepturovány s Cleaneo efektem, tedy schopností desky odstraňovat z ovzduší zápach (cigaretový kouř, pachy z kuchyně atd,) i škodlivé látky typu formaldehyd, emise ze změkčovadel v oblečení, retardéry hoření z nábytku i oblečení atd.). Třída reakce na oheň A2-s1, d0. Standardní rozměr desky: 1199 x 1999 x 12,5 mm.

Desky jsou dodávány s černou nebo bílou akustickou tkaninou na rubu desek.

 

 

Prospekt Knauf CLEANEO RE zde

Technický list a montážní návod Knauf CLEANEO UFF zde