Get Adobe Flash player

SPTZ ČR o.s. se zapojil do projektu, nazvaného „Společným postupem sociálních partnerů k řešení klíčových témat v odvětví“. Projekt navazuje na předchozí projekty, které se uskutečnily v minulých letech. Cílem projektu je připravit relevantní a využitelná doporučení pro implementaci opatření u vybraných pracovních pozic v odvětvích a sjednotit názory sociálních partnerů na bipartitní úrovni v problémových oblastech.

Číst dál: SPTZ ČR - projekt "Společným postupem sociálních partnerů k řešení klíčových témat v odvětví“

Dne 13.11.2019 proběhla v pořadí 16tá valná hromada Cechu suché výstavby. Jako každoročně se valné hromady zůčastnili představitelé výrobců, montážních firem, škol a představenstva Cechu. Všem děkujeme za účast a aktivní přístup v diskuzi.

V uplynulém týdnu proběhl již 9 ročník  mezinárodní soutěže učňů  ve Vysokém Mýtě  Řemeslo/Skill  2019. I v letošním roce se zúčastnili  zástupci všech výrobců, tedy   KNAUF, RIGIPS, FERMACELL i SINIAT.   Soutěž řemeslných dovedností  se zúčastnilo několik desítek soutěžících z více než 20ti škol z České republiky, Slovenska a Maďarska.  Již tradičně  probíhala  soutěž na náměstí Přemysla Otakara II. a své síly změřili učni v profesích zedník, obkladač, instalatér, truhlář a náš obor:  montér suchých staveb.  Novinka v letošním roce, kterou pořadatel Erudio CZ  připravil pro laickou veřejnost , byla  kvízová soutěž , která příjemně oživila celou soutěž i pro „procházející“ rodiče s dětmi.  Exkurze škol z blízkého okolí,  rodiče či prarodiče s dětmi, kteří projevili zájem, obdrželi důležité informace z jednotlivých profesních činností, i o možném výběru vhodného učebního oboru pro své děti. A jak soutěž v našem oboru dopadla? Zde jsou vítězové:  Jakub Janků a Dominik Visinger z Akademie řemesel, SŠ technické, Praha Zelený pruh. Velké poděkování patří pořadateli akce, společnosti Erudio CZ, která tak jako v předcházejících letech připravila skvělou a zajímavou soutěž.  Již nyní se těšíme  na jubilejní 10tý ročník v roce 2020!

Číst dál: Skončil 9.ročník mezinárodní soutěže učňů 17- 19.9.2019 ve Vysokém Mýtě  


Piktogram
našeho řemesla

Mapa stránek

sledujte nás