Get Adobe Flash player

Požární bezpečnost staveb je jednou ze základních domén konstrukcí suché výstavby Rigips, proto jí také naše firma věnuje maximální a soustavnou pozornost. Zároveň se jedná o oblast, která zaznamenává v čase permanentní vývoj. Ten je dán zejména rozšiřováním sortimentu, a to jak materiálové základny, tak i množiny nabízených konstrukcí, ale i vývojem v oblasti norem a příslušné legislativy. Z těchto důvodů je nutné nepřetržitě zapracovávat nové údaje k jednotlivým druhům požárních konstrukcí. V novém vydání Katalogu požárně odolných konstrukcí Rigips jsou tak zohledněny nejnovější výsledky zkoušek, expertiz a klasifikací, vydaných za uplynulé období.

 

Číst dál: POŽÁRNÍ KATALOG Rigips - AKTUALIZOVANÁ VERZE 06/2019

Akustika stavebních konstrukcí a prostorová akustika se systémy Knauf

Katalog nabízí řešení pro stavební akustiku (neprůzvučnost stavebních konstrukcí) i pro prostorovou akustiku. Navazuje na úspěšnou publikaci ZESILTE TICHO!, kterou více upřesňuje a obsahuje především velké množství prakticky orientovaných nástrojů či hodnot pro kvalitní návrh akustického standardu v budovách. Katalog je určen především pro projektanty, ale i realizační firmy nebo investory jako pomůcka obsahující ucelené informace pro návrhy a realizace připravovaných projektů. Obsahuje kompletní problematiku stavební akustiky pro systémy Knauf a je členěn na dvě funkční části – akustiku stavebních konstrukcí a prostorovou akustiku.

Číst dál: Akustický katalog Knauf 2019

V květnu 2019 to je 125 let, co byl vynalezen sádrokarton! V USA pan Augustine Sackett vynalezl systém vrstvení desek pro příčky a 22. 5. 1894 požádal o patent. K nám do Čech se sádrokarton  ( SDK) sice rozšířil až  po listopadu 1989, ale  díky snadnému a rychlému použití jej lidé často zvolili,zvláště při rekonstrukcích bytových jader v panelových domech. Od té doby se hodně změnilo! Neustálý vývoj nových druhů SDK desek s různými vlastnostmi i speciální provedení pro vybrané účely rozšířil jejich použití napříč všemi typy konstrukcí a budov. SDK potkáte v každé polyfunkční budově, na letišti i ve skladech či aquaparcích. Prostě obliba konstrukcí ze SDK  desek  si díky své variabilitě, akustickým, požárním a hygienickým vlastnostem vydobyla své pevné místo na stavbě! Zajímá Vás jak se v současnosti vyrábí sádrokartonová deska ? Podívejte se  do výrobního závodu společnosti Saint-Gobain  divize Rigips v Horních Počaplech u Mělníka, který letos vstoupí již do 20tého výrobního roku .

https://www.estav.cz/cz/6178.jak-se-vyrabi-sadrokarton-u-melnika

(převzatý článek z www-estav.cz)

V uplynulém týdnu, v  předvečer zasedání sněmu Hospodářské komory České republiky dne 22. května 2019 v Praze proběhlo slavnostní předávání významných ocenění – Merkurové medaile.   

Jsme rádi, že našemu kandidátovi  Ing.Petru Chovancovi, byla Merkurova medaile rovněž udělena.  Stříbrnou Merkurovou medaili, za něj v zastoupení převzal Ing.Petr Pume.

Číst dál: Merkurova medaile -  ocenění Hospodářské komory České republiky

Mapa stránek

sledujte nás