Loading color scheme

Seznam členů a partnerů
James Hardie Europe GmbH, organizační složka
Společnost James Hardie Europe GmbH je dceřinou společností celosvětově působící společnosti James Hardie Industries plc (JHIplc), která byla založena v Austrálii v roce 1888. Dnes je James Hardie Industries plc mezinárodním lídrem na trhu se stavebními materiály z vláknocementu s nesmírně silnou pozicí na trhu v USA, Austrálii, Novém Zélandu a na Filipínách.

James Hardie Europe GmbH, o.s. Praha
reprezentuje na českém a slovenském trhu společnost James Hardie Group, která je světovým lídrem ve výrobě vláknocementových desek pro fasádní Hardie® obklady. Současné portfolio společnosti tvoří tři silné produktové značky – fermacell®, Hardie® a Aestuver®. Přednosti sádrovláknitých, cementovláknitých desek a podlahových prvků fermacell® - požární bezpečnost, akustika, statika, zdravé bydlení, široký sortiment, obchodní servis, rozsáhlá certifikace a tradice značky – čeští a slovenští architekti i jejich zákazníci znají a využívají je v širokém spektru staveb.
Vláknocementové Hardie® obklady charakterizuje dlouhá životnost a odolnost, silnou stránkou je také vzhled a design fasády s velkým výběrem barev, tvarů a textur. Systémová řešení požární ochrany nabízí protipožární desky Aestuver®.
Společnost byla založena před více než 100 lety. V roce 1888 se mladý James Hardie vydal ze Skotska do Melbourne v Austrálii a založil společnost pro dovoz olejů a koželužských výrobků. Se silným smyslem pro uspokojení potřeb australského trhu se později specializoval na stavební průmysl. Spolu se svým společníkem Andrewem Reidem, který také emigroval ze Skotska, založil obchod se stavebními materiály, který provozovala rodina Reidů až do roku 1995 poté, co James Hardie odešel do důchodu. Společnost se v roce 1951 vydala na australskou burzu a v následujících letech rozšířila své portfolio o řadu nových stavebních a průmyslových výrobků.
 
Od uvedení prvního vláknocementu James Hardie® v polovině 80. let v Austrálii a ve Spojených státech, pokračuje ve vývoji svých inovací s vlastním týmem pro výzkum a vývoj produktů. Výsledkem desetiletí výzkumných prací jsou fasádní obklady HardiePlank® a HardiePanel®, které se dostávají na trh (přibližně do 6 milionů domácností po celém světě) – jako unikátní stavební materiál, který je tenký, ale extrémně stabilní a nárazuvzdorný, který se nesmršťuje ani nebobtná a ani po mnoha letech používání v nejnáročnějších klimatických podmínkách nepraská. Díky technickému a výrobnímu know-how získaného v Austrálii, je nyní společnost předním světovým výrobcem high-tech stavebních materiálů, se širokou škálou řešení pro vnitřní i vnější obklady stěn.
IČO: 27123235
Kategorie: výrobce
Adresa: Žitavského 496, 156 00  Praha 5
E-mail: fermacell-cz@jameshardie.com
WWW: www.fermacell.cz
Ing. Jaroslav Benák
Pozice: vedoucí org. složky
Telefon: 296 384 330
E-mail: jaroslav.benak@jameshardie.com